Jump to content

Filme pe care le recomand cu drag


RuZZlZZ
 Share

Recommended Posts

Salutare, in acest topic o sa pun o lista cu cateva filme ce pe mine m-au miscat profund. Mna, nu toata lumea poate sa guste aceste filme fiindca nu toti gandesc la fel si nu toti pot sa inteleaga filmele insa daca te plictisesti de moarte si nu ai ce face intr-o duminica ai putea sa te uiti la unul macar, nu cred ca vei regreta prea mult. Totusi am o librarie destul de bogata in filme fiindca am fazut peste 1000 de filme, toate topurile si toate oscarulile castigate in ultimii 25 de ani. Asadar sper sa iti placa :) :

 

 

1.The Shawshank Redemption (Prea buna drama din spate si modul de a vedea viata)

2.The Godfather (Chiar daca pare plictisitor la inceput si mare in jur de 3h, sunt sigur ca ai auzit de el si stii ca e un film grande)

3.The Dark Knight (Majoritatea l-ati vazut insa interpretarea lui Heath Ledger-Joker este fabuloasa R.I.P. Ledger)

4.Pulp Fiction (Filmul meu preferat din toate timpurile plus regizorul meu preferat <3 )

5.Fight Club (De dragul filmelor mind fuck, perspectiva din care este expusa povestea si apoi distrusa de realitate este tot ce ti-ai dori de la un film)

6.Inception (Inca un film Mind-Fuck ce a reusit sa dea pe spate multa lume)

7.Matrix (Nu e nevoie de explicatii)

8.Se7en (Din seria filmelor criminalistice imbinate cu cele mai bune carti din istorie)

9.Interstellar (Din nou Mind-Fuck, paradox)

10.American History X (Exploateaza rasismul intr-un fel mare insa pe final este un film extraordinar, drama perfecta)

11.Intouchables (Un film recent, modern care a reusit sa se ridice sus de tot, inca o drama)

12.Memento (Cel mai greu de inteles film vreodata, l-am vazut de 3 ori si am citit si critici pentru a putea intelege ceva, un film ce incepe cu sfarsitul si termina cu inceputul)

13.Django Unchained (Heh cum numai Tarantino poate face)

14.The Wolf of Wall Street (Inca un best, cum poti pierde totul in cateva minute)

15.Shutter Island (Un film ce perspectiva subiectiva arata mult si arata doar o parte din esenta realitatii, aceasta fiind distrusa ca deobicei, Mind-fuck)

 

Daca ai vazut postul incearca totusi un film, iti garantez ca nu ai ce pierde decat 2 ore din viata ta cel mai rau insa daca o sa iti placa ai numai de castigat.

asdf.png

UaA_1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Antiq locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...