Jump to content

Proiect Best-Times | by AleksandruAdv


Recommended Posts

Sall, dupa gamemode-ul care l-am postat m-am decis sa-l continui, ca am vazut ca nu a fost rau, si mno, de data asta am dat putin mai inainte, mai tare , intelegeti voi;

Acolo a fost versiunea `1`, asta este `2`;

Updates: 

- Gamemode by aleksandruadv - 0.2 version;
- restarted at 22.7.2019 / hour: 1:12 by aleksandruadv ->;
- Adaugata comanda /tog el dialog, options: newbie, news, vip, youtuber, golden, faction, whisper, find(for admins), Helper C. (block helper chat);
- Adaugata comanda /grades, el dialog, options: Premium, VIP, Golden / mici optimizari legate de dialog-uri;
- Sters sistem-ul de fast event, sistemul de event-uri care era de tot cacatul / inutil;
- Tutorial-ul a fost modificat mai pe smardoiala, ca asa sunt eu.
- A fost adaugat un tutorial temporar, adica daca tu te-ai inregistrat si dupa iesi de pe server, nu-l mai ai, acolo poti castiga pp si bani cash,
ce trebuie sa faci la quest: iti cumperi telefon, phonebook, credit, asta ar fi al doilea premiu de inceput sub baza de tutorial;
- A fost adaugat un sistem impreuna cu un npc in lv, ca sa cumperi licente folosind /buylicence, asta fiind partea 2 a quest-ului de tutorial.
- A fost adaugata functia TogGolden, la /tog ai optiunea de a bloca mesajele de la golden, sau nu.
- Acum daca apesi Y langa un job iei job-ul, si daca apesi N renunti la job, ma rog e classic, o nimica toata;
- Modificate castigurile la job-uri, o sa schimb toata economia, o s-o fac mai mica;
- Am vazut putin de job-uri, am schimbat economia, `design-ul`, culori intelegeti voi;
- Adaugat un sistem de imprumut bancar, destul de avansat, la payday iti ia 100k (1 rata), 1 rata = 100k;

Ceva poze: https://imgur.com/a/CzhkTtd

Max seconds compilation: 70-75;

Link to comment
Share on other sites

- Gamemode by Aleksandruadv - 0.2 version; ->
- Adaugat un sistem de card, gen daca nu ai un card poti sa-l creezi la banca, folosind comanda /createcard <Credit/Debit>;
- Acum poti sterge cardul prin /deletecard, pe payday la credit card iei: pAccont / 155.000k, iar pe debit iei pAccount / 20000 + 50000 + 70kk;
- Adaugat un NPC si un text, cu directoarea, pentru actele de studiu, trebuie sa completezi un formular, iei freeze 5 sec, dupa la payday (ora fixa), te anunta ca l-ai luat:
* SMS from Directoarea: Felicitari, %s, ai obtinut bursa de studiu, aceasta contine 1 punct premium, 2 gems, si 350.000$ per payday.*;
- Adaugat un sistem de vouchere calumea, /vouchers, adaugat la /set goldvoucher, normal, platinum sa poti seta la un player;
- Sters sistemul de /email nu folosea cam la nimic;

Link to comment
Share on other sites

- Gamemode by Aleksandruadv - 0.3 version; ->
- Acum trebuie sa tastezi comanda /grant pentru a lua bursa de studiu, la npc-ul si text-ul respectiv.
- A fost adaugat un sistem de Daily Prize, mai pe scurt un premiu zilnic, destul de ok zic eu, premi: 3 rp, 1kk, 3kk biggest, ora 7 = reset;
- Mesajele random au fost modificate, sa vi le si zic: 
{
    "- Buna ziua dragi jucatorii, momentan nu avem un forum anume.",
    "- Buna ziua dragi jucatorii, momentan nu avem un panel anume.",
    "- Poti folosi /gps pentru a afla locatiile de pe server.",
    "- Pentru a castiga banii cat mai rapid, iti recomandam sa muncesti la unele dintre job-urile serverului.",
    "- Foloseste comanda /grades daca vrei sa stii ce face fiecare grad in parte.",
    "- Nu uita, daca ai o problema foloseste comanda /report, sau /n, nu ezita!",
    "- Pentru a asculta muzica de calitate in masina, foloseste comanda /carradio.",
    "- Daca detii numarul necesar de Rob Points, poti jefui oricand un business tastand comanda /rob.",
    "- Afacerile pe acest server sunt interzise, si au sanctiuni drastice.",
    "- Pentru a vedea teritoriile serverului, foloseste comanda /turfs."
}
- Partea de cod schimbata oarecum, pentru optimizare;
- Adaugat un sistem de 'Roll', (/roll), premii: 1-1,5k cash random, 2 rp, 1 voucher de tip normal, mp3;
- Acum iei 25 RollPoints pe payday / 650 giftpoints pe payday;
- Stearsa comanda /giftinfo, adaugata comanda /infopoints, acolo poti vedea detaliile respective de la giftbox, iar apoi punctele care le ai de la Roll;
- Adaugat un loc special langa plaja, acolo poti da /roll si bineinteles /getgift, oricum o sa-l postez mai incolo, va ganditi voi pe viitor;

Timp de lucru: Maxim 5 ore, cu pauze, n-am mai lucrat la el zilele astea ca-s cu corigenta (am intrat aplauze ms);

Gamemode Lines: 44975;

Edited by AleksandruAdv
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...