Jump to content

Servere dedicate incepand cu 9,99EURO/lunar!!!


LowPings
 Share

Recommended Posts

La 07.06.2019 la 9:23, MrTuNNe.Info a spus:

Sa inteleg ca tu iesi pe minus mereu?

Cu 10 euro nici curentul nu-l platesti.

Te stiu de pe pawno, am mai avut discutii cu tine si mereu ti-am demonstrat ca nu e de tine.

Pe langa asta, chiar era necesar sa pui date false de firma pe website?

 

Te rog sa citesti TOS-ul si te vei convine de pret.

 

La 07.06.2019 la 17:56, Speedy. a spus:

Pe langa ceea ce a zis TuNNe, la cat de buna ti-e gramatica ... trust me.. abia astept sa-ti fiu client.

Din primele doua randuri mi-am dat seama ca n-am de-a face cu unul care stie ce-i cu el.. 

Nu e hate, e adevar. N-o sa prinzi la oamenii care isi doresc calitate, o sa prinzi doar la cei care doresc servicii aproape moca, sa faca un server de o luna, dupa care sa-ti dispara.

Have fun!

 

Unde am gresit. Important e sa iti recunosti o greseala si sa o repari.

Link to comment
Share on other sites

Acum 32 minute, LowPings a spus:

 

Te rog sa citesti TOS-ul si te vei convine de pret.

 

 

Unde am gresit. Important e sa iti recunosti o greseala si sa o repari.

L-am citit, si tot gresesti.

In primul rand, datele la firma sunt false. Lucru ce ma mira ca inca se practica.

Si ultimul rand, zici ca "dedicatele" pana in 49 de euro sunt servere virtualizate KVM, pai ma nene, daca sunt virtualizate, nu le treci la dedicate. Le treci la VPS-uri ca tot omul.

Sau le treci la o categorie "semi-dedicate" cum se mai practica, dar asta ar insemna sa le oferi la preturi mai ridicate deoarece semi dedicatele sunt servere virtualizate tinute pe un server cu putini clienti. Asta ar insemna in jur de 3-6 clienti pe un server. Deci fara overselling.

 

Asta asa, pentru informatia ta generala.

Link to comment
Share on other sites

Acum 18 ore, MrTuNNe.Info a spus:

L-am citit, si tot gresesti.

In primul rand, datele la firma sunt false. Lucru ce ma mira ca inca se practica.

Si ultimul rand, zici ca "dedicatele" pana in 49 de euro sunt servere virtualizate KVM, pai ma nene, daca sunt virtualizate, nu le treci la dedicate. Le treci la VPS-uri ca tot omul.

Sau le treci la o categorie "semi-dedicate" cum se mai practica, dar asta ar insemna sa le oferi la preturi mai ridicate deoarece semi dedicatele sunt servere virtualizate tinute pe un server cu putini clienti. Asta ar insemna in jur de 3-6 clienti pe un server. Deci fara overselling.

 

Asta asa, pentru informatia ta generala.

 

In primul rand, datele de la firma nu sunt false, poti gasi certificatul de inregistrare aici: https://ezzhost.ro/certificat.png.

Si apropo, daca te intrebi de ce nu avem CAEN 6311 pe certificat, stai linistit ca avem CAEN secundar pentru asta, deoarece pe SRL poti lua cate cod-uri CAEN vrei tu.

Nu ai tu de unde sa stii daca eu fac oversell sau nu daca nu esti client la mine.

Link to comment
Share on other sites

Acum 59 minute, LowPings a spus:

 

In primul rand, datele de la firma nu sunt false, poti gasi certificatul de inregistrare aici: https://ezzhost.ro/certificat.png.

Si apropo, daca te intrebi de ce nu avem CAEN 6311 pe certificat, stai linistit ca avem CAEN secundar pentru asta, deoarece pe SRL poti lua cate cod-uri CAEN vrei tu.

Nu ai tu de unde sa stii daca eu fac oversell sau nu daca nu esti client la mine.

1. Stiam deja ca nu ai caen 6311, am verificat de mult. Stiu si de faptul ca poti sa ai coduri caen secundare, stai calm.

2. Overselling-ul se practica la VPS-uri la greu mai peste tot, deoarece multi clienti nu folosesc resursele si astfel se poate vinde mai mult.

3. Mi-e greu sa cred ca ce imi arati tu e 100% adevarat. Sigur, certificatul poate l-ai capatat de undeva, dar eu daca ma uit la numarul de angajati sunt doar 2. Sau mai bine zis unu? 

http://prntscr.com/nzimoe

Sa intelegi mai bine. Ori firma e a lui maica-ta si a pus un cod caen secundar(lucru pe care nu-l pot verifica momentan. Decat daca platesc sa aflu tot despre firma. Lucru pe care nu o sa il fac) si faceti o mare teapa acolo ca tu, fiind barbat, nici macar nu esti angajat acolo.

Putin dubios, nu crezi?

Dupa o cautare si a detinatoarei, este fosta Persoana Fizica Autorizata. Si din cate vad detine decorz.ro.

Tu ce zici? Vezi ceva dubios? Gresesc cu ceva?

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...