Jump to content

Hello World !


strcpy
 Share

Recommended Posts

Acum 26 minute, Dennis12 a spus:

De ce nu ar fi ok ? Argumenteaza, aprofundeaza, lumineaza-ne. 

Nu e ok pentru cine? Pentru tine sau pentru el ca nu inteleg? Afecteaza performanta, sau cum, nu stiu .. 

Unu la mana, daca e pe localhost si are un procesor din ultimele generatii poate sa aiba 999999 tickrate, cu ce incurca asta? Cu NIMIC. 

Doi la mana, ai nevoie doar de un moment de atentie si putin creier sa iti dai seama ca omu' a facut doar textdraw-ul, daca te uiti la speedometer are 212 KM/H si nu se afla intr-un vehicul .. :)) 

Pentru voi conteaza doar TICK-ul, asa-i ? Da-le dracu' de "Array index out of bounds", da-le dracu' de crash-uri la server, sa am eu TICK 500 ca sa am server optim .. :))  

Nici nu cred ca exista sv care sa aibe tickrate 500 (si singur pe sv) faza e ca multi pun ++ si nah "am geme optimizat mane" dar el normal are 130 tickuri ????????????

Nu conteaza doar tick-ul, nici nu am spus asta =))))

 

Link to comment
Share on other sites

  • Retired
Acum 17 minute, MihaiADV a spus:

Nici nu cred ca exista sv care sa aibe tickrate 500 (si singur pe sv) faza e ca multi pun ++ si nah "am geme optimizat mane" dar el normal are 130 tickuri ????????????

Nu conteaza doar tick-ul, nici nu am spus asta =))))

... eram ironic

Link to comment
Share on other sites

La 20.03.2019 la 23:11, MihaiADV a spus:

Nici nu cred ca exista sv care sa aibe tickrate 500 (si singur pe sv) faza e ca multi pun ++ si nah "am geme optimizat mane" dar el normal are 130 tickuri ????????????

Nu conteaza doar tick-ul, nici nu am spus asta =))))

Domnul meu drag, in primul rand eram pe localhost. *nu am un procesor de ultima generatie, adica un i5 680 de 3,59GHz nu e un procesor de ultima generatie."

Exact dupa spusele lui Denis, nu conteaza doar tick-urile, mersi pentru ca esti "ironic".

EDIT: Si in plus, nu vad unde am GetServerTickRate()+40.

jxdOtAI.png?1

Edited by strcpy

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...