Jump to content

[REZOLVAT] Problema deconectare


Cps
 Share

Recommended Posts

Username: Cps
Problema întălnită: In anumite momente ma deconecteaza de pe server. Nu primesc kick, nici ban, pur si simplu imi pica mie si altor jucatori. Nu isi da restart, apare "Lost connection to the server. Reconnecting..." dupa care imi apare sa ma loghez din nou.
Detalii despre problemă: Nu stiu ce alte detalii sa va mai dau, cereti-mi intr-un post si o sa va las.
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: Am facut o multime de chestii pana sa imi dau seama de problema... cel mai important, care cred ca ar fi cauza este ca am trecut de la o versiune veche MySQL la MySQL 39-6.
Cod sursă (recomandat pastebin.com) : din server_log.txt
[00:34:32] [part] Cps has left the server (0:0)
[06:25:02] [connection] incoming connection: **.***.159.35:50339 id: 0
[06:25:02] [join] Cps has joined the server (0:**.***.159.35)
[06:25:07] Login: Cps tocmai s-a logat.
[07:50:03] [part] Cps has left the server (0:0)
[14:45:15] [connection] incoming connection: **.***.159.35:52848 id: 0
[14:45:25] [connection] incoming connection: **.***.159.35:52851 id: 0
[14:45:25] [join] Cps has joined the server (0:**.***.159.35)
[14:47:56] Login: Cps tocmai s-a logat.
[14:47:56] [death] Cps died 255
[15:04:36] [part] Cps has left the server (0:0)
[15:13:53] [connection] incoming connection: **.***.159.35:57686 id: 0
[15:14:04] [connection] incoming connection: **.***.159.35:59444 id: 0
[15:14:04] [join] Cps has joined the server (0:**.***.159.35)
Alte detalii: Cum as putea rezolva ?

Link to comment
Share on other sites

La 12.02.2019 la 23:04, RWRobi a spus:

Cel mai probabil server-ul primeste flood, si deconecteaza toti jucatorii.

  

Nu stiu ce sa zic... pana la urma este vorba despre un simplu server de teste... nu cred ca cineva ar avea motive sa-i dea flood, mai ales ca nu am spus mai nimanui ip-ul.

O chestie noua, azi mi-a aparut in server_log si urmatorul mesaj: Packet was modified, send by ip

Link to comment
Share on other sites

Ai aici un link in care gasesti explicatiile unor probleme aparute legate de SA:MP: https://wiki.sa-mp.com/wiki/Common_Problems

De obicei dupa cum vezi(explicatia) in acel link, acel mesaj este trimis in consola de cele mai multe ori atunci cand un player are probleme cu internetul. Nu ai precizat faptul ca, doar tu patesti lucrul asta sau toti playerii de pe server?

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 minute, DiBlaine a spus:

Ai aici un link in care gasesti explicatiile unor probleme aparute legate de SA:MP: https://wiki.sa-mp.com/wiki/Common_Problems

De obicei dupa cum vezi(explicatia) in acel link, acel mesaj este trimis in consola de cele mai multe ori atunci cand un player are probleme cu internetul. Nu ai precizat faptul ca, doar tu patesti lucrul asta sau toti playerii de pe server?

  

Nu imi pica doar mie, pica si la alti. Acum cateva luni aveam server deschis cu acest gamemode si picau si 30 de jucatori din 50. 
Atunci stiam ca era problema cu zeroping si ziceam ca de la ei e problema, acum sunt convins ca nu era de acolo. Am mai incercat si alte hosturi si se comporta la fel, nici in prezent gamemode-ul nu este hostat la zeroping deoarece am vrut un host cat sa pot testa gamemode-ul iar la ei pica mult prea des.

Link to comment
Share on other sites

Acum 20 minute, Cps a spus:

Nu imi pica doar mie, pica si la alti. Acum cateva luni aveam server deschis cu acest gamemode si picau si 30 de jucatori din 50. 
Atunci stiam ca era problema cu zeroping si ziceam ca de la ei e problema, acum sunt convins ca nu era de acolo. Am mai incercat si alte hosturi si se comporta la fel, nici in prezent gamemode-ul nu este hostat la zeroping deoarece am vrut un host cat sa pot testa gamemode-ul iar la ei pica mult prea des.

Ah, imi cer scuze sincer nu prea am citit cu multa atentie. Dar ma refer la faptul ca, toti pica simultan?

 

EDIT: Ai vreun sistem anti flood in GM?

Edited by DiBlaine
Ai anti flood?
Link to comment
Share on other sites

Acum 11 ore, DiBlaine a spus:

Ah, imi cer scuze sincer nu prea am citit cu multa atentie. Dar ma refer la faptul ca, toti pica simultan?

 

EDIT: Ai vreun sistem anti flood in GM?

Nu poti bloca un IP sa nu mai trimita pachete la adresa ta din server ul de sa:mp.

Respecta si vei fi respectat.

 

BigInt Pawn:

Pacman C++: 

Snake C++:

Minesweeper C++:

 

mattbb.cash

leaks.ro

Link to comment
Share on other sites

Acum 30 minute, Matt a spus:

Nu poti bloca un IP sa nu mai trimita pachete la adresa ta din server ul de sa:mp.

Nu oricine poate da flood la un server de sa:mp, trebuie sa ai unelte puternice(IRC/BOTNET care au multi boți), nu poți face asta cu un simplu ROOT. I-ar fi de ajutor daca ar adăuga un sistem anti-flood(aici intrand si de ex: spammul). Mai pot fi si greseli din script, care poate duce la lucrul asta.

 

EDIT: Floodul pe sa:mp nu se refera doar la picat servere. Lui nu ii pica ip-ul serverului de tot(atunci poti zice ca e flood - DDoS), doar reconecteaza anumiti jucatori.

Edited by DiBlaine
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...