Jump to content

YouPrex Survival | Zombie escape


Wildo
 Share

Recommended Posts

De cand am inceput sa lucrez pe platforma jocului San Andreas: Multiplayer, sincer sa fiu a fost o rutina sa lucrez doar pe servere RPG/GF, asa ca m-am hotarat sa incep un mod de joc de tip Zombie Survival, destul de complex sa spun asa. Va fii o copie a jocului DayZ doar ca mult, mult mai diferit. Acesta este doar un preview cu modificarile respective. De cateva zile am facut o lista cu tot ce ar trebuii sa contina un mod de joc de acest tip, insa accept si propuneri/critici.

- Inceput pe grandlarc.

O lista cu ce am facut pana acum:

- Coneixunile cu baza de date.
- Hud modificat.
- Sistem inventar.
- Se salveaza momentan: id,nume,parola,kill-uri,decese, si un sistem de rank-uri.
- Implementat un anticheat, destul de stabil.
- Implementat un sistem de cufere ce se spawneaza random (cad din cer) din 5 in 5 minute, cate 9-10 cufere (beta).
- Sistem de experienta/nivel + rank in functie de nivel.
- Sistem de wave-uri, x/32.
- Adaugat un sistem tip NPC cu zombie. Auto run/attack asupra mai multor tinte, pe o raza de 250m.
- Daca folosesti walk(shift)/c (crouch) nu vei fii observat de zombie, insa daca este la cel putin 10m de tine, vei fii observat. 
- Viteza npc-urilor a fost marita, aproape dublu fata de viteza normala de jucator.
- Cu cat avansarea in wave este mai mare, cu atat se vor spawna mai multi zombie.
- Inventarul se deschide/inchide de pe tasta Y (folosind o variabila).

- In momentul de fata, mai ramane testat sistemul de Wave-uri, mai trebuie sa fac o functie de resetare + recompensa in momentul  atingerii ultimei reprize 32/32

- Arena de escape este in continua dezvoltare/modificare.

- Jucatorii vor fii spawnati intr-o incapere, mai apoi vor avea de trecut peste 30 de obstacole (parkour), fiind atacati de NPC-uri. Mai multe detalii vor fii explicate intr-un preview video in curand.

 

 - In curand un sistem de constructie gen Fortnite.

- In curand modificari de textura.

lmbJTyQ.png

Edited by Wildo
Link to comment
Share on other sites

bft

    _________________________________________________
    |                                                        _________             |
    |    |    /          /|        |\            |      /                   \          |
    |    |  /        /   |          |  \          |      |                              |
    |    |/       /     |           |    \        |      |                              |   
    |    |\              |           |      \      |      |        _____            |
    |    |  \            |           |        \    |      |                 \           |
    |    |    \          |           |          \  |      |                   |          |
    |    |      \        |           |            \|      \_________/           |
    |_______________________________________________|

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...