Jump to content

Proiect: V (Server GTA 5)


Hurdock
 Share

Recommended Posts

Am inceput de luna asta sa lucrez la un server de gta 5. 

Informatii de baza de inceput:

  • Interfața, comenzile și tot vor fi în engleză.
  • Platforma pe care va rula serverul va fi Rage MP. (Fără comentarii, sunt deja servere germane cu 500-700 jucători, nu mai spun de ruși)
  • Proiectul este un hobby pentru mine, nu am prea mult timp la dispoziție așa că va fi terminat mai târziu.

 

În prezent am făcut următoarele

  • Înregistrare cu creare character (te poți îmbrăca)
  • Autentificare.
  • Chat propiu cu timestamp.
  • Voice Chat - Îl activezi pe M și vorbești pe X. Are channels pe viitor mă gândesc să fac channel personalizat pentru mafii (să fie global) și staff la fel.
  • Player Hud - În dreapta jos la ecran.
  • Comenzi de bază administrative.

 

Link discord https://discord.gg/WRdfHav - Unde mai pun întrebări random și sometimes poze din joc.

 

La ce lucrez acum

  • Am făcut pe tasta F2 să îți apară sus un block cu informațiile tale scurte (Level, timp jucat și job) + dacă ai funcții (Admin, Helper) și mai jos ai două butoane Statistică jucător și listă jucători online. Acum am ideea următoare - Să fac ceva mai nou, cand apesi F2 sa iți vezi /stats la jucător acolo. Dar mă gândesc dacă e bine sau nu ? Mă gândesc că aș putea pune si niste anunturi acolo având in vedere că va fi o comanda foarte folosită + să pun gen ultimele actiuni din server acolo.
  • Vehicule publice. Am făcut deja un sistem de vehicule publice care sunt incărcate din baza de date, gta 5 este o hartă mapă și consider că ar fi cazul să mai avem prin parcări niste mașini abandonate dar in același timp o să fie 30% publice 70% rents. Deoarece nu vreau acum ca jucătorii să nu mai aibă motiv să inchirieze / cumpere mașini personale.

 

Cheers.

Întrebarile mele sunt următoarele

  • Joci GTA 5 ? Dacă nu , de ce ? 
  • Dacă joci GTA 5, pe ce rezolutie joci ?
  • Dacă ar fi un sistem din SA-MP pe care l-ai dorii in GTA 5 care ar fi ? 
  • Ce sisteme / comenzi considerați că ar fi musai ? Chiar vă rog să imi amintiți să nu uit comenzi sau sisteme necesare.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

 

  • Joci GTA 5 ? Dacă nu , de ce ? : Da, joc GTA V.
  • Dacă joci GTA 5, pe ce rezolutie joci ? : Joc GTA V pe rezolutie FULL HD cu toate setarile pe HIGH-ULTRA.
  • Dacă ar fi un sistem din SA-MP pe care l-ai dorii in GTA 5 care ar fi ? :  ... O intrebare cam dificila, ba, nsh..
  • Ce sisteme / comenzi considerați că ar fi musai ? Chiar vă rog să imi amintiți să nu uit comenzi sau sisteme necesare : Sistemul de joburi in special, sistemul de case/bizuri, sistemul de factiuni.... et
     
Link to comment
Share on other sites

Aspectul e blana

  • Joci GTA 5 ? Dacă nu , de ce ? - Da, joc.
  • Dacă joci GTA 5, pe ce rezolutie joci ? - 1920-1080p ultra.
  • Dacă ar fi un sistem din SA-MP pe care l-ai dorii in GTA 5 care ar fi ? - factiuni
  • Ce sisteme / comenzi considerați că ar fi musai ? Chiar vă rog să imi amintiți să nu uit comenzi sau sisteme necesare. - cateva job-uri, dealership si vehicule personale.

Respecta si vei fi respectat.

 

BigInt Pawn:

Pacman C++: 

Snake C++:

Minesweeper C++:

 

mattbb.cash

leaks.ro

Link to comment
Share on other sites

  • Joci GTA 5 ? Dacă nu , de ce ?:
    Da, joc GTA 5 si imi place mult. 
  • Dacă joci GTA 5, pe ce rezolutie joci ? Joc pe normal-high, am cateva setari pe normal dar mai mult pe high.
  • Dacă ar fi un sistem din SA-MP pe care l-ai dorii in GTA 5 care ar fi ?
    1.Un sistem de shop unde poti cumpara bani, iphone astea.
  • Ce sisteme / comenzi considerați că ar fi musai ? Chiar vă rog să imi amintiți să nu uit comenzi sau sisteme necesare.
    1.Sistem vip.
    2.Job-uri.

 

Link to comment
Share on other sites

Si din nou @Hurdock isi face aparitia cu ceva frumos si foarte calumea.

 

Mult succes @Hurdock, eu raman la samp deja incep sa imbatranesc daca continui cu altele. Daca se stinge sampul, ma sting si eu in acelasi timp cu el, nu vreau sa evoluez mai departe pentru ca nu o sa mai am timp.

 

The optimist thinks that this is the best of all possible worlds, and the pessimist knows it. -- J. Robert Oppenheimer, "Bulletin of Atomic Scientists"

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 42 minute, Nurdock a spus:

Succes bro ????

 

 

Mersii, imi place numele tau.

Acum 8 minute, Goad a spus:

Si din nou @Hurdock isi face aparitia cu ceva frumos si foarte calumea.

 

Mult succes @Hurdock, eu raman la samp deja incep sa imbatranesc daca continui cu altele. Daca se stinge sampul, ma sting si eu in acelasi timp cu el, nu vreau sa evoluez mai departe pentru ca nu o sa mai am timp.

 

 

Probabil nu ai pc, insa daca asta e povestea iti zic din experienta mea: Asteapta sa mai cresti, sa iti permiti un pc mai bun. O sa vrei sa joci si tu ceva nou, o sa vezi ce super o sa te simti cand intri pe GTA 5 sa joci Roleplay si o sa simti acelasi sentiment care il aveai pe sa-mp la inceput cand 'explorai', era o lume noua.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...