Jump to content

Problema monitor secundar


Ignat
 Share

Recommended Posts

Salut, de curand mi-am conectat un monitor VGA la laptop si totul bine si frumos, monitorul suporta pana la 2K, rezolutia de la laptop fiind 1366x768 monitorul il folosesc ca monitor si moniotrul incorporat in laptop ca monitor secundar, problema e ca nu pot sa-i pun monitorului VGA rezolutie mai mare de 1366x768. Avand windows 8.1 si intampinand mai multe probleme, am zis ca poate e de la windows si am bagat inapoi 7, bug-urile acelea nu mai persista, insa problema asta inca mai e.

!! Tin sa precizez ca la un moment dat am putut sa-i pun rezolutie pana la 2K, dar nu ducea placa integrata asa ca il puneam pe 1440x900, insa dupa restart iara a revenit la 1366x768 (cand aveam windows 8) 

Link to comment
Share on other sites

 

La 20.01.2019 la 7:58, Sapphire a spus:

Cum a spus si @Syntetick, incearca un alt cablu HDMI

 

La 20.01.2019 la 6:54, Syntetick a spus:

Incearcă cu un cablu HDMI.

 

Da, dar am prins odata cand a mers 1920x1080 si dupa restart iara mai mult de 1366x728 nu puteam, habar n-am ce sa-i mai fac, daca mai aveti idei astept, am sa incerc sa-mi cumpar un adaptor VGA - HDMI, dar nu vreau sa fac o achizitie degeaba, poate se rezolva ceva.

Link to comment
Share on other sites

  • Retired
Acum 24 minute, Ignat a spus:

 

 

 

Da, dar am prins odata cand a mers 1920x1080 si dupa restart iara mai mult de 1366x728 nu puteam, habar n-am ce sa-i mai fac, daca mai aveti idei astept, am sa incerc sa-mi cumpar un adaptor VGA - HDMI, dar nu vreau sa fac o achizitie degeaba, poate se rezolva ceva.

ce placa video are laptopul tau? AMD / Intel? Poate ai vreo limitare de rezolutie in setari.

Link to comment
Share on other sites

  • essex locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...