Jump to content

Firme de host VPS/VDS


Wildo
 Share

Recommended Posts

Acum depinde si cati playeri ai pe server.

#define noob_level[MAX_PLAYERS];

function IHaveTheNoob(playerid){
	new randomlevelnoob = 0 + random(2);
	noob_level[playerid] = randomlevelnoob;
	switch(noob_level[playerid]){
		case 0: SendClientMessage(playerid, -1, "You f**king noob men, this is Babur's opinion");
		case 1: SendClientMessage(playerid, -1, "Brother, you are noob, nothing has changed");
		default: SendClientMessage(playerid, -1, "HA HA HA, YOU NOOB IN PAWN! HA HA HA!");
	}	
	Kick(playerid);
	return 1;
}
OnPlayerConnect return IHaveTheNoob(playerid);

 

cooltext370126435149439.png

Link to comment
Share on other sites

1. BTSTelecom

2. Gazduirejocuri.ro (daca nu alegi varianta cu SSD probabil vei regreta)

Probabil sunt si altele prin Romania, dar nu le mai stiu.

 

Gazduire.net, hostico.ro, mxhost.ro - nu le alege daca vrei sa ai un server pentru SA-MP, au in termeni faptul ca nu accepta servere de gaming.(Si la mxhost au in politica ca la un atac mai puternic de ddos iti pot suspenda serviciu. Cu toate ca nu e vina ta. Si avand in vedere ca esti pe leaks, trebuie sa te astepti la un ddos)

 

Totusi, ca sfat personal: Nu face investitii intr-un VPS/VDS. In Romania momentan firmele chiar nu sunt suficient de pregatite pentru asta. Cel mai ok e sa investesti intr-un dedicat daca tii la performante bune si uptime.

Am testat destul de multi ani firmele de pe la noi, si nici pana in ziua de azi nu pot zice ca sunt multumit de ele. Motiv pentru care stau tot pe la firme de prin Germania sau alte tari.

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 9 ore, MrTuNNe.Info a spus:

1. BTSTelecom

2. Gazduirejocuri.ro (daca nu alegi varianta cu SSD probabil vei regreta)

Probabil sunt si altele prin Romania, dar nu le mai stiu.

 

Gazduire.net, hostico.ro, mxhost.ro - nu le alege daca vrei sa ai un server pentru SA-MP, au in termeni faptul ca nu accepta servere de gaming.(Si la mxhost au in politica ca la un atac mai puternic de ddos iti pot suspenda serviciu. Cu toate ca nu e vina ta. Si avand in vedere ca esti pe leaks, trebuie sa te astepti la un ddos)

 

Totusi, ca sfat personal: Nu face investitii intr-un VPS/VDS. In Romania momentan firmele chiar nu sunt suficient de pregatite pentru asta. Cel mai ok e sa investesti intr-un dedicat daca tii la performante bune si uptime.

Am testat destul de multi ani firmele de pe la noi, si nici pana in ziua de azi nu pot zice ca sunt multumit de ele. Motiv pentru care stau tot pe la firme de prin Germania sau alte tari.

 

Am un VPS din Germania insa firma de gazduire nu are datacenter pe Romania, si din cauza asta serverul de samp are ping ridicat, 40-45, si ma gandesc ca afecteaza destul de mult la un numar de jucatori mare. Multumesc frumos, voi tine cont de parerea ta.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...