Sari la conținut
Utilizator existent? Autentifică-te  

Autentificare

Sau autentifică-te cu unul din aceste servicii

Înregistrare
Caută în
  • Mai multe opțiuni...
Găsește rezultate care conțin...
Găsește rezultate în...
Tabel lideri Intră pe discord Grup pe Facebook
× ECHIPA LEAKS ROMÂNIA VĂ UREAZĂ UN AN NOU FERICIT!
Wildo

Firme de host VPS/VDS

Postări Recomandate

Care ar fii cea mai buna firma de host de unde as putea achiziona un VPS/VDS cu datacenter in Romania ? As dorii pentru un server de SA:MP si sa nu am probleme cu ping-ul s.a.m.d

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. BTSTelecom

2. Gazduirejocuri.ro (daca nu alegi varianta cu SSD probabil vei regreta)

Probabil sunt si altele prin Romania, dar nu le mai stiu.

Gazduire.net, hostico.ro, mxhost.ro - nu le alege daca vrei sa ai un server pentru SA-MP, au in termeni faptul ca nu accepta servere de gaming.(Si la mxhost au in politica ca la un atac mai puternic de ddos iti pot suspenda serviciu. Cu toate ca nu e vina ta. Si avand in vedere ca esti pe leaks, trebuie sa te astepti la un ddos)

Totusi, ca sfat personal: Nu face investitii intr-un VPS/VDS. In Romania momentan firmele chiar nu sunt suficient de pregatite pentru asta. Cel mai ok e sa investesti intr-un dedicat daca tii la performante bune si uptime.

Am testat destul de multi ani firmele de pe la noi, si nici pana in ziua de azi nu pot zice ca sunt multumit de ele. Motiv pentru care stau tot pe la firme de prin Germania sau alte tari.

Partajează acest post

Link spre post
La 11.01.2019 la 12:58, Flow a spus:

Acum depinde si cati playeri ai pe server.

M-ai lamurit,  duci lipsa de post-uri sau? 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 9 ore, MrTuNNe.Info a spus:

1. BTSTelecom

2. Gazduirejocuri.ro (daca nu alegi varianta cu SSD probabil vei regreta)

Probabil sunt si altele prin Romania, dar nu le mai stiu.

Gazduire.net, hostico.ro, mxhost.ro - nu le alege daca vrei sa ai un server pentru SA-MP, au in termeni faptul ca nu accepta servere de gaming.(Si la mxhost au in politica ca la un atac mai puternic de ddos iti pot suspenda serviciu. Cu toate ca nu e vina ta. Si avand in vedere ca esti pe leaks, trebuie sa te astepti la un ddos)

Totusi, ca sfat personal: Nu face investitii intr-un VPS/VDS. In Romania momentan firmele chiar nu sunt suficient de pregatite pentru asta. Cel mai ok e sa investesti intr-un dedicat daca tii la performante bune si uptime.

Am testat destul de multi ani firmele de pe la noi, si nici pana in ziua de azi nu pot zice ca sunt multumit de ele. Motiv pentru care stau tot pe la firme de prin Germania sau alte tari.

Am un VPS din Germania insa firma de gazduire nu are datacenter pe Romania, si din cauza asta serverul de samp are ping ridicat, 40-45, si ma gandesc ca afecteaza destul de mult la un numar de jucatori mare. Multumesc frumos, voi tine cont de parerea ta.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.