Jump to content

[PHP] Image to HTML converter


Scriptery
 Share

Recommended Posts

Sal baieti, se plictisea Scriptery, si o facut un cod numa bun de stresat procesoru. Acesta converteste din jpeg, jpg, png, gif, bmp,gd, gd2, xpm, xbm, gif sau webp in format html..

Principiul de functionare: Imaginea se uploadeaza pe host, se poate stabili rezolutia de dupa (se poate mari, miscora), si se poate schimba si rotatia imaginii, dupa care, sunt 2 bucle (for-uri), care itereaza pe axele x si y, si se creeaza cate o diviziune per fiecare iteratie (pixel) cu culoarea respectiva. 

Sursa: https://pastebin.com/dWCFsKcz

ScreenShot-uri:

image.png.faa5e8344a18d11050c5230edda3018b.png

image.png.6abfe5b80dc28cd44f0d63c70919961c.png

image.png.3a46238abe67979b36a6731f1401c53e.png

Pentru partea de download, am fost atent sa nu las vulnerabilitatea "Directory Traversal". Pusa si limita la marimea imaginii, asta in cazul in care se gaseste un nebun sa modifice marimea din exif, si sa dea dauna la host (nu ca nu ar da si acum). Si oricum, cine naiba ar tine asa ceva pe host ? ????

Mno, poate fac pe viitor, un tool, un scanner de ip-uri, porturi, scaner de directoare si subdomenii, un sqli maper, etc.. 

 

Scz pentru engleza mea perfecta + pentru design-ul meu inovator. Ms!

P.S: Am pus titlul in engleza, sa fie indexat mai bine de Google.

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Dennis12 a spus:

cod de stresat procu ... e cum e 

Da ochelari magnifiki cind ba grasule ? ???? 

 

gg pt script +1 

Aruncă ancora, că te ia vantu' !

 

Lucrez și la ochelari, adică lucrez la un algoritm pentru recunoaștere de obiecte, mai greu, p.. mea, sunt pe un arm quad core pe Raspberry Pi 3

Link to comment
Share on other sites

  • Retired
Acum 4 minute, Scriptery a spus:

Aruncă ancora, că te ia vantu' !

 

Lucrez și la ochelari, adică lucrez la un algoritm pentru recunoaștere se obiecte, mai greu, p.. mea, sunt pe un arm quad core pe Raspberry Pi 3

NU KONTEAZA

IEU IMI DORESK OCHELARIIIIII ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

spik englysh ?

kiki do you love me ?

    _________________________________________________
    |                                                        _________             |
    |    |    /          /|        |\            |      /                   \          |
    |    |  /        /   |          |  \          |      |                              |
    |    |/       /     |           |    \        |      |                              |   
    |    |\              |           |      \      |      |        _____            |
    |    |  \            |           |        \    |      |                 \           |
    |    |    \          |           |          \  |      |                   |          |
    |    |      \        |           |            \|      \_________/           |
    |_______________________________________________|

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...