Jump to content

[REZOLVAT] gm de la 0


CosminAK
 Share

Recommended Posts

  • Username : CSORIN
  • Problema întâlnită: nickname colorat
  • Detalii despre problemă: m-am apucat de un gm de la 0 si nu imi dau seama cum fac ca playerii sa nu mai aiba nickname-ul colorat
  • Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: nimic
  • Cod sursa (recomandat pastebin.com) :  nimic
  • Alte detalii : cine ma poate ajuta
Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca ar fi bine sa definesti in baza de date daca player-ul este intr-o factiune sa ii seteze o culoare si pui variabila la onplayerconnect unde vei face o verificare daca este de exemplu PlayerInfo[playerid][pMember] == 1) return SetPlayerColor(etc)

Sper ca ai inteles ce vreau sa spun, asa poti incepe si sistemul de factiuni.

Edited by Flow
#define noob_level[MAX_PLAYERS];

function IHaveTheNoob(playerid){
	new randomlevelnoob = 0 + random(2);
	noob_level[playerid] = randomlevelnoob;
	switch(noob_level[playerid]){
		case 0: SendClientMessage(playerid, -1, "You f**king noob men, this is Babur's opinion");
		case 1: SendClientMessage(playerid, -1, "Brother, you are noob, nothing has changed");
		default: SendClientMessage(playerid, -1, "HA HA HA, YOU NOOB IN PAWN! HA HA HA!");
	}	
	Kick(playerid);
	return 1;
}
OnPlayerConnect return IHaveTheNoob(playerid);

 

cooltext370126435149439.png

Link to comment
Share on other sites

Functia pentru a schimba culoarea nickname-ului este SetPlayerColor(playerid, color). Il poti pune la OnPlayerConnect, iar culoarea se va schimba imediat cum jucatorul face conexiunea cu serverul.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2018 at 3:39 PM, GroWy said:

Functia pentru a schimba culoarea nickname-ului este SetPlayerColor(playerid, color). Il poti pune la OnPlayerConnect, iar culoarea se va schimba imediat cum jucatorul face conexiunea cu serverul.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...