Jump to content

Gamemode LGM (inceput de la Lunoxx [cel de la 0])


alexC
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
La 02.06.2018 la 15:02, alexC a spus:

Cititi "Alte precizari" si lista cu updateuri inainte sa descarcati.

  • Username: alexC.
  • Nume gamemode: LGM.
  • Creator (sau editor): Eu.
  • Poze/Video în care prezinÅ£i modul de joc: Nu am poze. Nu l-am deschis de mult.. A fost identicul bugged-ului si ruby-ului de prin 2017. Lista cu update-uri -> https://pastebin.com/8Pm7A8Mz
  • Link Virustotal: Click. Nu stiu ce-s alea, daca gasiti ceva .exe nu deschideti. Luati executabilele originale de pe sa-mp.com si inlocuiti-le.
  • Link download: Gamemode

    Hidden Content

    • Reply to this topic to see the hidden content.
    si panel

    Hidden Content

    • Reply to this topic to see the hidden content.
    .
  • Alte precizări: Daca sunteti incepaturi, nu-l descarcati. Este mai complicat de inteles si editat decat credeti voi. Facusem si un edit la panel. Era cel buguit bigzone. Mi-am petrecut cateva zile configurandu-l pentru acest gm. Posibil ca inca sa aibe buguri. Am sters fisierele .exe pentru a nu mi se reprosa ca am bagat virusi. Nu am bagat nimic. Serverul a fost pe 0.3.7 (descarcati de pe sa-mp.com). Baza de date se afla in arhiva. Ultima editare a acestuia a fost in data de 2 decembrie 2017, cand am facut si ultimul backup. Daca il postam atunci, probabil ca era unul dintre cel mai bun gamemode postat (asa consider eu stiind ce gamemodeuri erau la acel timp pe net). Gamemodeul este pe includeuri. Pentru a modifica datele bazei de date, intrati in folderul server/mysql.inc si va puneti datele acolo. Daca serverul este pe localhost, intrati in folderul player/variables.inc si asigurati-va ca aveti "#define    LOCALHOST_ON". Daca serverul este pe host, comentati acea linie. Tot acolo se fac modificarile legate de numele serverului. Are vreo 20 de iteratori. Am folosit mult y_timers si PVaruri. Gamemodeul este foarte bine optimizat.  Voiam sa fac niste modificari la sistemul de skills (aici voiam sa fac alt tabel in baza de date pentru fiecare jucator in parte si sa modific dinamic tot, insa mi-a venit ideea prea tarziu) si la dealership, insa mi-am pierdut cheful. Am inceput sa creez un sistem de battlegrounds cand cei de pe ruby l-au scos. Nu am apucat sa-l termin. Aveti inca inceputul daca cineva va dori sa-l continue. Daca o sa fac vreodata, o sa revin cu edit, desi ma indoiesc. Posibil sa aiba buguri, nu a fost deschis de 1 an jumatate. La acea vreme, l-am considerat un gamemode aproximativ identic cu Bugged si Nephrite (tot respectul Shad0 si Ksenon). Serverul contine si idei originale (factiune noua, joburi diferite), le descoperiti voi. Bafta.

Probleme la compilare?

"Descarca de pe sa-mp.com serverul 0.3.7 si inlocuieste tot. Apoi intri in folderul pawno din gamemodes si deschizi pawno.exe (pt ca eu l-am sters din arhiva pentru a nu fi nimic suspicios in legatura cu vreun virus) si compilezi. O sa iti mearga."

ms

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...